Janus s Pánikom získali Calderov pohár

10.06.2012 Celý región

Toronto 10. júna (TASR) - Slovenský útočník Richard Pánik prispel gólom k triumfu Norfolku Admirals nad Torontom Marlies vo štvrtom finálovom zápase play off American Hockey League (AHL). Admirals zvíťazili v Kanade 6:1, sériu vyhrali 4:0 na zápasy a po prvý raz v histórii získali Calderov pohár.

V bránke Norfolku dostal pred Jaroslavom Janusom opäť prednosť Dustin Tokarski, ktorý zneškodnil 18 striel. Pánik v 7. minúte otvoril skóre duelu, keď puk z jeho hokejky tečoval slovenský obranca Toronta Juraj Mikuš. Útočník Norfolku však napokon duel nedohral, keď za faul lakťom v 18. minúte dostal trest na 5 minút a do konca zápasu. Mikuš si na svoje konto pripísal okrem dvoch dvojminútových vylúčení aj tri mínusové body. Obaja slovenskí hokejisti zaznamenali po dve strely na bránku.

Admirals sú farmárskym klubom tímu zámorskej NHL Tampa Bay Lightning. Marlies sú farmou Toronta Maple Leafs.